Polecane sprawdzone platformy e-learningowe

nauka e-learning on-line udemy ekademia


Nie jesteś przekonana do kursów on-line? A próbowałaś kiedyś? Ja przekonałam się do wygody tego rozwiązania, kiedy mój poprzedni pracodawca wysłał mnie na kurs i zaoferował pokrycie kosztów. Cóż było do stracenia? Miałam duże szczęście, bo trafiłam na świetnie przygotowane szkolenie. Doceniłam, że mogę uczyć się w dowolnym momencie, bez konieczności dojeżdżania gdziekolwiek. Od tej pory coraz częściej korzystam z oferty e-learninigowej. Opowiem ci o mojej ulubionej platformie, Udemy. Niestety jest anglojęzyczna, więc dla równowagi przedstawię też polską platformę Ekademię.

Udemy


To bardzo profesjonalna amerykańska platforma e-learningowa. Kursy możesz przeglądać jeszcze przed założeniem konta. Co ważne, wielu instruktorów udostępnia rozdziały demo, więc możesz podejrzeć co cię czeka oraz sprawdzić jakość nagrań. Zakres tematyczny jest bardzo szeroki: mnóstwo kursów dotyczących projektowania stron www, aplikacji mobilnych, grafiki, gier, ale i ubioru czy wnętrz. Znajdziesz też dużo kursów dla programistów i web developerów. Możesz również uczyć się fotografii, gry na instrumencie, gotowania, języków obcych, a także jak prowadzić i rozwijać swój biznes. Sprawdź sama listę dostępnych kursów.

Jak wspomniałam na wstępie, kursy są w języku angielskim. Ja traktuję to jako dodatkowy bonus - uczę się konkretnej umiejętności, np. jak odnieść sukces na YouTube, a przy okazji szlifuję angielski. Jeśli zdawałaś maturę na poziomie rozszerzonym powinnaś dość dobrze rozumieć instruktorów, tym bardziej, że coraz więcej kursów jest dostępnych z napisami.

Nauka na Udemy


Wszystkie szkolenia są w formie nagrania wideo, czasem wzbogaconego o dodatkowe materiały do wydruku. Po zapisaniu się na kurs, oglądasz lekcje i robisz notatki. Masz możliwość wysłania wiadomości do instruktora i innych użytkowników. Czasem na zakończenie kursu/rozdziału rozwiązujesz test sprawdzający. System monitoruje twoje postępy w nauce i wyświetla procent przesłuchanego materiału. Jeśli chcesz udokumentować ukończenie szkolenia możesz wydrukować certyfikat.

Proponuję ci zapisać się na dowolny darmowy kurs i sprawdzić, jak wygląda nauka on-line. Jeśli chodzi o kursy płatne to myślę, że ucieszy cię, że płacąc raz masz dożywotni dostęp do szkolenia i twoich notatek. Z doświadczenia wiem, że to bardzo przydatna opcja.

Jest jeszcze jedna nieoczywista zaleta, z której ja skorzystałam. Udemy dość często urządza promocje kursów, kiedy to ceny spadają nawet o 90%. Można wtedy kupić większą ilość ciekawych przecenionych kursów, bez konieczności rozpoczynania nauki od razu. Dostęp nie wygasa, więc naukę rozpoczniesz w dogodnym terminie.

Do 16 listopada 2016 r. trwa jesienna promocja, aby z niej skorzystać kliknij ten link: Listopadowa promocja-75%.

W dobie mobilnych urządzeń, oczywistym jest, że dostępna jest wersja mobilna platformy z możliwością dostępu offline do kursu.


April1816-30off-programwide728X90

Zarabiaj na Udemy


A może masz widzę, którą chcesz się podzielić. Wystarczy, że zarejestrujesz się jako instruktor i stworzysz swój e-kurs, korzystając z darmowych narzędzi udostępnionych przez platformę. Udemy pobiera 3% opłaty administracyjnej. To niewiele za hosting, obsługę klienta i płatności. Jeżeli chcesz, aby pomogli ci wypromować kurs musisz podzielić się 50% zysku. Czy warto? Biorąc po uwagę, że z platformy korzysta 12 mln studentów, myślę że tak.

Pewną niedogodnością jest to, że firma jest amerykańska i tam dokonuje rozliczeń podatkowych. Aby prawidłowo zadeklarować podatek będziesz musiała wypełnić formularz W-8BEN. Na szczęście nie jest tak rozbudowany jak np. nasz PIT.

Inną formą dodatkowego zarobku jest udział w programie partnerskim prowadzonym poprzez ShareLink.

Ekademia


Z polskich platform e-learningowych, z których do tej pory korzystałam, mogę polecić Ekademia.pl. Może nie jest tak piękna wizualnie jak Udemy, ale znajdziesz tu też ogrom wiedzy (co najważniejsze po polsku!). Kategorie tematyczne są podobne, jak na tej amerykańskiej stronie. Co do dostępnych kursów, przeważają te o tematyce biznesowej, poradniki jak odnieść sukces, materiał szkolny (fizyka, matematyka, polski, itp.) oraz inwestowanie. Choć znajdziesz też bardziej hobbistyczne, czy kreatywne kursy. Przejrzyj listę dostępnych kursów.

Nauka na Ekademii


Szkolenia dostępne są w wielu formach. Część z nich to nagrania wideo, ale są też ebooki, artykuły, konferencje oraz płyty CD i DVD. Podobnie jak w Udemy, w przypadku materiałów dostępnych bezpośrednio na platformie (np. nagranie wideo) możesz robić notatki, do których masz nieograniczony czasowo dostęp. Same kursy czasem mają limit czasowy; to zależy od preferencji autora. Jednym plusem ograniczonego czasowo dostępu jest większa motywacja do szybkiego skończenia szkolenia. Ja wykupiłam tu m.in. megakurs dla osób chcących dobrze zarabiać na pracy zdalnej przewidziany na rok: Czas na e-biznes (wtedy nosił jeszcze obiecujący tytuł Internetowy Milioner). Pewnie gdyby nie ograniczenie czasu, nigdy bym go nie skończyła (a udało mi się wyrobić w 10 miesięcy). Ekademia zwykle też daje możliwość kontaktu z autorem kursu i innymi użytkownikami.

Zarabiaj na Ekademii


Również Ekadenia jest otwarta na nowych instruktorów. Ważne, że muszą to być osoby prowadzące działalność gospodarczą. Każdy nauczyciel otrzymuje dostęp do intuicyjnego panelu (Moodle) i może rozpocząć dodawanie treści.

Użytkownicy platformy mogą też dorabiać na promowaniu kursów, dostają bowiem automatycznie dostęp do panelu partnera.

Lerni

Moje nowe odkrycie: platforma do nauki języka on-line, kiedy chcesz i jak chcesz. Uczniowie sami decydują o poziomie lekcji i tematyce. Świetnym pomysłem jest dodanie modułu kontrolującego postępy w nauce, podobnie jak na Udemy. Na zakończenie kursu dostaniesz certyfikat potwierdzający umiejętności językowe. Sprawdź czy to coś dla ciebie; pierwszy tydzień kosztuje tylko 1 zł.

O zaletach nauki on-line pisałam już wcześniej w poście : 5 powodów, dla których uwielbiam kursy on-line.
Ostatnio coraz częściej eksperci z rożnych dziedzin tworzą szkolenia on-line. O jednym z nich pisałam w sierpniu: Jak zostać profesjonalną blogerką w 21 dni. I w marcu: Jak zostać copywriterem.

Co sądzisz o tych platformach? Jeśli ci się spodobały, zachęcam do podzielenia się tym wpisem. Masz już doświadczenie z e-learningiem? Lubisz - nie lubisz? A może chcesz polecić ciekawą platformę lub konkretny kurs w komentarzu? 

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Niektóre linki na tym blogu są linkami partnerskimi, które mogą zapisywać pliki cookie w twojej przeglądarce.
Co to są linki partnerskie?
Copyright © 2014 Jolka potrafi... , Blogger
Do góry