O mnie
Miło mi Cię gościć na blogu, który prowadzę dla Ciebie – kobiety otwartej, odważnej i poszukującej swojej ścieżki. Chcę się z Tobą podzielić swoimi pomysłami na alternatywną pracę, która może bardziej niż dotychczasowa, będzie pasowała do twojego życia, wiedzą jak zacząć i odnieść sukces w e-biznesie (choć nie tylko), oraz gdzie szukać sprawdzonej wiedzy i wsparcia.

Kiedy zostałam mamą, na własnej skórze przekonałam się, że nawet dająca dotąd satysfakcję praca może stać się uciążliwa, kiedy zmieni się twoja dyspozycyjność i twoje priorytety. Jeżeli i w twojej głowie pojawiła się myśl uwierająca jak mały kamyk w bucie: „Rzuć to wszystko,” to wiesz, o czym mówię. Jednak czy zaraz potem nie pojawiała się druga: „No dobrze, ale co dalej?” 

U mnie te rozterki zaczęły się po urodzeniu drugiego dziecka i kiedy pierwsze zaczęło chodzić do przedszkola. Dotychczasowa praca popołudniami w szkole językowej nie była już tą idealną. Coraz trudniej też znaleźć mi czas na tłumaczenia. Zaczęłam, więc szukać alternatyw. Popijając aromatyczną kawę, kiedy moje maleństwo spało i podjadając czekoladę po nocach.

Odkryłam, że dzięki internetowi, choć nie tylko, mamy mnóstwo możliwości. Testuję je od kilku lat. Uczę się. Czasem popełniam błędy, które kosztują mnie sporo czasu, pieniędzy i nerwów – chcę się z Tobą podzielić moim doświadczeniem, aby oszczędzić ci frustracji, rozczarowań i kosztów. Na tym blogu chcę pokazać Ci:
Mam nadzieję, że to ułatwi Ci podjęcie tej trudnej decyzji rozpoczęcia od nowa. To może znaczyć zmianę miejsca zatrudnienia, a może przejście na swoje i założenie własnej firmy lub zostanie freelancerką, a może pełno-etatowe zajęcie się prowadzeniem domu lub przeciwnie powrót/rozpoczęcie pracy.

Decyzja należy do Ciebie – naprawdę możesz być kim chcesz.


Sama wiem, ile odwagi wymaga rzucenie pracy, kiedy ma się już dwoje dzieci (dzieci kosztują, prawda?) Wiem, że bez wsparcia i zrozumienia mojego męża byłoby mi trudniej. Jednak nie wszyscy z mojego otoczenia byli tacy wyrozumiali, więc wiem też, jak trudno wytrwać w decyzji, by pójść pod prąd. Dlatego mam nadzieję, że ten blog będzie też miejscem, gdzie znajdziesz motywację i wsparcie.


Masz propozycję, uwagi, pytania - napisz do mnie.

Dla ciekawskich: Przeczytaj moją historię.

Ciągle mało? Odwiedź fanpage Jolki

Brak komentarzy :

Niektóre linki na tym blogu są linkami partnerskimi, które mogą zapisywać pliki cookie w twojej przeglądarce.
Co to są linki partnerskie?
Copyright © 2014 Jolka potrafi... , Blogger
Do góry