7 blogów o blogowaniu, których nie możesz nie odwiedzić

bloger blog


Jeżeli już blogujesz na pewno przyznasz, że blogowanie jest sztuką. I jak w przypadku każdej innej umiejętności, jeżeli chcemy być dobrzy, potrzebujemy treningu. Z doświadczenia wiem że najlepszymi nauczycielami są praktycy. Dziś chcę ci przedstawić blogerki - jakoś tak wyszło, że to same kobiety - od których uczę się sztuki pięknego przelewania myśli na ekran twojego komputera. 

Blogi są wymienione  w kolejności w jakiej wyłowiłam je z sieci.

1. Vademecum blogera - prowadzony przez Beatę RedzimskąVademecum to dobra nazwa dla tego bloga. Znajdziesz tu mnóstwo wpisów o tym jak pisać i co pisać, żeby inni pokochali twój blog, chcieli go czytać  i polecać. Beata dzieli się też swoją wiedzą "od kuchni" - dowiesz się od niej jak spersonalizować blog na bloggerze, edytować zdjęcia, jakie dodatki zainstalować. Co więcej aktywnie wspiera i promuje innych blogerów w swojej Grupie Wzajemnego Wsparcia na Facebooku. Warto do niej dołączyć nie tylko, żeby pokazać swój blog ale i odkryć inne perełki w sieci. 

2. Żyj twórz kochaj - blog i studio kreatywne Karoliny Krzysztofiak Karolina również podsunie ci pomysły na interesujące wpisy i zdobywanie nowych czytelników. Poza tym doradzi jak promować bloga by w końcu zacząć na nim zarabiać. Dzięki udostępnionym tutorialom dostosujesz swojego bloga (zarówno na platformie Blogger jak i WordPress) do swoich potrzeb. Żyj twórz kochaj to też studio kreatywne zajmujące się identyfikacją wizualną. Jako właścicielka biznesu, Karolina przeprowadzi cię ścieżką od bloga do własnej firmy. Nie mogę nie wspomnieć o bardzo wartościowych darmowych materiałach dostępnych dla subskrybentów w strefie VIP.

3. Urszula Phelep Kreatywny Marketing - Urszula Phelep, założycielka i markaMisją Urszuli jest pomoc kreatywnym kobietom w zaistnieniu w internecie, a tym samym wypromowaniu siebie i swojego talentu. Poza poradami dotyczącymi treści i formy wpisów, znajdziesz u niej techniczne tutoriale jak stworzyć piękny i funkcjonalny blog. Jednak na blogowaniu życie się nie kończy - Urszula doradza też jak czerpać maksimum zysków z Facebooka oraz tworzyć e-produkty. Wisienką na torcie są inspirujące wywiady z blogerkami

4. Whitepress


Chciałam jeszcze wspomnieć o Whitepress - platformie wspierającej reklamę internetową i content marketing. W ich bazie wiedzy znajdziesz wskazówki dotyczące zarabiania na blogu, tworzenia treści i pozycjonowania. Poza tym możesz tu znaleźć wydawcę, który zleci ci napisanie lub zamieszczenie na twoim blogu artykułu sponsorowanego. 

Polecam ci też te trzy strony anglojęzyczne - skoro większość trendów przychodzi do nas zza wielkiej wody warto być na bieżąco.

5. I Can Build a Blog by Dana FoxPolecam ze względu na świetne tutoriale do bloggera oraz przystępny dla każdego kurs html i css. Poza tym Dana daje mnóstwo porad dotyczących tworzenia bloga. 

6. Helplogger


Kopalnia wiedzy dla tych, którzy chcieliby pobawić się kodem html, ale nie mają żadnej wiedzy. Dzięki udostępnionym gotowym rozwiązaniom poprawisz kod bloggera bez pomocy informatyka. 

7. The Nectar Collective by Melyssa GriffinU Melyssy z kolei znajdziesz mnóstwo pomysłów jak zmonetyzować swój blog i lepiej wykorzystać potencjał mediów społecznościowych. Już sam wygląd i język bloga jest świetną lekcją.


A kto jest twoim blogowym guru? Poleć nam! 

Fot. DTSP

4 komentarze :

 1. Świetne zestawienie, zaraz wszystkie posprawdzam :D

  Pozdrawiam serdecznie,
  Monique :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam nadzieję, że znajdziesz coś ciekawego. Choć twój blog już jest piękny! Bardzo podoba mi się Twój styl.

   Usuń
 2. Dziękujemy za wspomnienie WhitePress - niebawem będziemy tworzyli specjalny dział dla blogerów.

  OdpowiedzUsuń

Niektóre linki na tym blogu są linkami partnerskimi, które mogą zapisywać pliki cookie w twojej przeglądarce.
Co to są linki partnerskie?
Copyright © 2014 Jolka potrafi... , Blogger
Do góry