Wyzwanie: wyjdź ze strefy komfortu.

Wyjść ze strefy komfortu wyzwanie


Widzisz, że twoja sąsiadka dziś znów taka uśmiechnięta. I z czego ona się tak cieszy? A ta druga po pracy jeszcze biega na fitness. I jak ona na to znajduje czas? Jest jeszcze ta, co szpanuje tym samochodem. Skąd ona ma na to kasę? No właśnie, jak to jest, że niektórym szczęście sprzyja bardziej niż innym? Odnoszą sukcesy zawodowe, mają wspaniałą rodzinę, są radośni i promienni. A pozostali toną w szarości dnia codziennego, zastanawiając się, jak ci pierwsi to robią i trochę (albo i bardzo) im zazdroszczą.

Przypnij mnie
Też się zastanawiasz? Powiem ci. Osoby, które odnoszą sukcesy to te, które po ten sukces sięgnęły. Zdecydowały się, co chcą osiągnąć. Określiły jaką cenę muszą za to zapłacić (np. poświęcenie czasu, dokształcenie się, zmiana nawyków) i ją zapłaciły. Od pewnego czasu też kroczę tą ścieżką, codziennie wychodzę po troszkę z mojej strefy komfortu i chwytam życie garściami, bo mocno wierzę w to, co już wieki temu powiedział Giovanni Boccaccio: "Ze świata tego każdy ma tyle, ile sobie weźmie."

Niedawno na Jolka potrafi opublikowałam post niesamowicie silnej kobiety o wychodzeniu ze strefy komfortu. Zachęcam do przeczytania i do odwiedzenia bloga Pompka pompuje autorki, Justyny, żebyś sama przekonała się dlaczego nazywam ją silną. Jak już poczytasz, zapraszam Cię do podjęcia wyzwania: Wyjdź ze strefy komfortu i spełnij swoje marzenie.


Podejmij wyzwanie: Wyjdź ze strefy komfortu i spełnij swoje marzenia.


Wiem, że na początku jest trudno, więc proponuję ci wsparcie. Co tydzień w piątek będę publikowała na Facebooku  jedno zadanie do wykonania. Zadania krok po kroku pomogą ci określić, czego najbardziej pragniesz i jak to osiągnąć. Pracuję też nad wpisem o mojej przemianie (ale wiesz jak to jest, o sobie mówić najtrudniej). Jeżeli będziesz też chciała dzielić się postępami, zapraszam do zostawiania komentarzy na fan pagu Jolki.

Pierwsze zadanie opiszę tu, reszty szukaj już na fb.

#1 Stwórz plakat marzeń


Cofnij się na chwilę do dzieciństwa. Lubiłaś marzyć? Co najczęściej sobie wyobrażałaś? A teraz? Znajdujesz czas, żeby puścić wodze fantazji? Co teraz jest dla ciebie ważne, ale może wydaje się nieosiągalne? Zastanów się i zrób śmiałą listę albo plakat prezentujący twoje marzenia. Wyobraź sobie, że nie masz żadnych ograniczeń i bądź konkretna. Zamiast chcę podróżować napisz pojadę do Tybetu. Jak zdecydujesz się na formę wizualną, do czego zachęcam, dodaj obrazki i zdjęcia - jak za czasów, gdy byłaś mała.

Gotowy plakat lub choć listę zostaw (powieś!) w widocznym miejscu i często na nią spoglądaj do następnego piątku, dodając nowe pomysły. Zacznij się też zastanawiać, które marzenie jest dla ciebie najważniejsze.


To do dzieła bo jak to powiedział Jack Canfield "Człowiek ma w życiu albo wymówki, albo wyniki". Czekam na zdjęcia pięknych plakatów marzeń od odważnych kobiet. A może chcesz podzielić się swoją historią wyjścia ze strefy komfortu na blogu lub fan page'u? Chętnych zapraszam do kontaktu

Przypnij mnie


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Niektóre linki na tym blogu są linkami partnerskimi, które mogą zapisywać pliki cookie w twojej przeglądarce.
Co to są linki partnerskie?
Copyright © 2014 Jolka potrafi... , Blogger
Do góry