Co musisz wiedzieć o pieniądzach: polecane blogi finansowe + linkowe party


Tematem przewodnim miesiąca na blogu było inwestowanie. Sporo ostatnio o tym czytam i przy okazji dowiedziałam się, że zarządzanie pieniędzmi to temat mało popularny. Chodzi o to, że gro osób uważa tę dziedzinę za trudną i skomplikowaną, więc nie wartą zachodu. OK, przyznam się, że do niedawna należałam do tej grupy. Na szczęście mój małżonek świetnie czuje się w tej tematyce, więc nasze domowe finanse mają się całkiem dobrze, ale... Ja mam się coraz gorzej z moją niewiedzą. W końcu dotarło do mnie, jak wiele pieniędzy przechodzi mi koło nosa, lub przepływa między palcami. Postanowiłam z tym skończyć. A ty?

Pierwszym krokiem było zainwestowanie czasu w edukację finansową. Oprócz czytania książek, o których pisałam już w zakładce Recenzje, przeglądam, co na temat finansów pisze blogosfera. Wyłowiłam kilka ciekawych stron, którymi chciałbym się z tobą podzielić.

Zarządzanie domowym budżetem


Na początek blogi skupiające się na sprawnym zarządzaniu domowym budżetem i oszczędzaniu (choć właścicielki firm też znajdą tu coś dla siebie).

  1. Oszczędnicka - zarządzanie domowymi finansami w praktyce - znajdziesz tu mnóstwo porad jak planować wydatki, na czym oszczędzić i jak ograniczać koszty życia bez zbytnich wyrzeczeń. Żeby nie być gołosłowną, Alicja dzieli się z czytelnikami swoim miesięcznym budżetem. Można go użyć jako przykładu lub zapisać się na newsletter i otrzymać bezpłatny arkusz budżetowy. Jest jeszcze wisienka na torcie: wyzwanie blogowe Ogarnij swoje finanse w 52 tygodnie. Jeśli się go podejmiesz, co tydzień otrzymasz porcję wiedzy do przyswojenia, przemyślenia i wprowadzenia w życie, aby po roku twój budżet dopinał się baz wysiłku. Zdecydowanie polecam!
  2. Finanse od kuchni - u Kasi również poczytasz o zarządzaniu domowym budżetem. Jeśli prowadzisz biznes to znajdziesz tu też dział o finansach firmowych. Po zapisaniu się na newsletter dostaniesz bardzo przydane i przejrzyste kalkulatory Excel: do planowania i zarządzania budżetem, do obliczania zysku z lokat, do obliczania kosztów kredytu. Warto je mieć.
  3. Finanse na obcasach - u Magdy znajdziesz konkretne przykłady i rady jak wybierać produktu i usługi dla domu, żeby niepotrzebnie nie przepłacać. Dowiesz się jak oszczędzać na wodzie, energii, gotowaniu, itp. Wszystko bardzo praktyczne. A jak zagłębisz się bardziej do dotrzesz też do wiedzy na temat inwestowania i dodatkowych źródeł zarobku oraz prowadzeniu firmy; wszystko poparte przykładami.

Pomnażanie majątku, czyli inwestycje i oszczędności


Jak już zorganizujesz domowy budżet i uda ci się odłożyć coś do skarbonki, może pomyślisz o zainwestowaniu oszczędności. Zajrzyj do tych pań:
  1. Kobieta inwestuje - tu dowiesz się o różnych typach inwestycji, a w szczególności o giełdzie. No i napisałam to przerażające słowo. Spokojnie, daj sobie szanse zapoznania się z tematem. Wpisy Ani wprowadzą cię w świat wytrawnych inwestorów.  
  2. Kobiece finanse - Dana również pisze o inwestowaniu na giełdzie i w nieruchomości. Na blogu znajdziesz też m.in. przegląd kont bankowych, informacje dla konsumentów i co nieco o prawie, podatkach, ubezpieczeniach, oszczędzaniu i książkach wartych przeczytania. 

Zarabianie na wynajmie mieszkań


Na koniec zostawiłam dwa wielkie blogi dla wszystkich rozważających zarabianie na wynajmie mieszkań. Polecam ci tam zajrzeć nawet jak nie rozważasz takiej możliwości (może zmienisz zdanie?)

  1. Fridomia - to blog prowadzony przez Sławka Muturi, o którym już wspominałam. To kopalnia wiedzy o szukaniu, kupowaniu, remontowaniu i wynajmowaniu mieszkań. Dodatkowo znajdziesz tu porady prawno-finansowe i aktualności branżowe. Poza tym będziesz na bieżąco z nowościami wydawniczymi i projektami Firmy Mzuri (zajmującej się zarządzaniem najmem). 
  2. Wynajmistrz - Na tej stronie oprócz rzetelnej wiedzy dostaniesz bardzo praktyczne prezenty po zapianiu się na newsletter: wzór profesjonalnej umowy najmu z komentarzem, darmowe mailowe szkolenie o rozliczaniu najmu i oczywiście aktualności z bloga. Oprócz tego znajdziesz tu kilka przydatnych narzędzi dla każdego rentiera, jak aplikacja do rozliczeń (płatna). Jak dla mnie, jeśli interesuje cię temat inwestycji w nieruchomości, Wynajmistrza obowiązkowo trzeba dodać do zakładek.

Zarabianie na blogach finansowych

Prowadzisz blog o tematyce finansowej lub bankowej? Polecam Ci zainteresować się programem partnerskim money2money pozwalającym zarabiać na poleceniach oferty banków. Możesz tak jak teraz, dzielić się z czytelnikami swoją wiedzą ekspercką i dostawać wynagrodzenie, kiedy ktoś założy polecane przez ciebie konto lub weźmie kredyt w twoim ulubionym banku. Muszę powiedzieć, że banki są dość hojne w wynagradzaniu skutecznych poleceń.

Linkowe party z pieniędzmi w tle

Chętnie rozbuduję te listę. Jeżeli piszesz na swoim blogu o pieniądzach, np. oszczędzaniu, zarządzaniu finansami, najmie, wolności finansowej, zapraszam do podzielenia się wpisem w komentarzu do tego posta. Możesz polecić też wartościowy post innego blogera, jeśli sama nie zajmujesz się tą tematyką. 

Ponieważ jednym z celi przyjęć jest poznanie nowych osób, proszę żebyś odwiedziła przynajmniej dwa inne blogi i pozostawiała po sobie pozytywny ślad. Możesz zamieścić więcej niż jeden link, jednak za każdym razem powinnaś skomentować/udostępnić wpisy dwóch innych uczestników linkowego party.

Jak mawiają Anglicy: im więcej nas, tym weselej - udostępnij informację o wymianie linków i zaproś znajomych. Linkowe party potrwa 2 tygodnie czyli do 17 października 2016 r.

Życzę udanej zabawy i mnóstwa nowych znajomości. Linkowe party czas start!


linkowe party blogi finansowe
Przypnij mnie!


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Niektóre linki na tym blogu są linkami partnerskimi, które mogą zapisywać pliki cookie w twojej przeglądarce.
Co to są linki partnerskie?
Copyright © 2014 Jolka potrafi... , Blogger
Do góry